18.09.2019 року Методичним центром виконавчого комітету Роганської селищної ради була проведена нарада керівників закладів дошкільної, позашкільної освіти та заступників керівників загальної середньої освіти.

На порядку денному були розглянуті питання про підвищення кваліфікації педагогічних працівників, а саме Постанову Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників».

На засіданні виступила директор КЗ «Методичний центр Роганської селищної ради» Тугушова Х.М. з доповіддю про Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників. Були визначені завдання, основні напрями, форми, види, особливості підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників різних типів закладів освіти, механізми визнання результатів підвищення кваліфікації.

Також були розглянуті зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2018 р. № 237. Це сприятиме створенню ринку якісних освітніх послуг з підвищення кваліфікації, реалізації права педагогічних (науково-педагогічних) працівників на професійний розвиток.

Крім цього, було підкреслено, що в Постанові визначено повноваження засновника закладу освіти в організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників; знято норму про надання неконкурентних переваг у забезпеченні освітніми послугами педагогів для окремих закладів післядипломної освіти; щодо скасування необхідності визнання педагогічною радою окремих форм підвищення кваліфікації, зокрема участі у тренінгах, семінарах, практикумах, майстер-класах тощо; щодо необхідності узгодження пропозицій педагогічних працівників із обсягом видатків на підвищення кваліфікації.

На нараді також обговорювались плани на 2019-2020 навчальний рік.