З метою виявлення та підтримки лінгвістично обдарованих дітей, сприяння розкриттю їхнього таланту, розумових здібностей, формування громадянської та загальнокультурної компетентностей, виховання почуття національної гідності й патріотизму, у межах відзначення Дня української писемності та мови з 15 по 20 жовтня КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» проводить в онлайн-режимі  Обласний фестиваль ораторського мистецтва, присвячений 175-річчю від дня народження І.К. Карпенка-Карого за темою «Де ж і голосам буть, як не в народі, що виростає на волі, серед степу широкого! (І. Карпенко-Карий)».

У Фестивалі беруть участь учні 10 – 11 класів від районів, міст та ОТГ області.

З цією метою на базі Роганської гімназії відбувся відбірковий конкурс учнів на місцевому рівні з використанням онлайн-ресурсів. В ньому взяли участь Миколюк Ксенія та Ріяко Дарія, учениці 10 класу Роганського аграрного ліцею,  Федотова Марія, учениця 10 класу Роганської гімназії Роганської селищної ради.

Відповідно була організована робота журі конкурсу в дистанційному режимі щодо визначення переможця.

У складі журі були представлені: голова журіОлена Василівна Тихоненко – доцент кафедри мовних дисциплін Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва; члени журі: Т.М. Федоренко – методист  КЗ «Методичний центр Роганської селищної ради»; В.А. Комар – вчитель української мови та літератури Роганського аграрного ліцею Роганської селищної ради; Н.А. Калашник – вчитель української мови та літератури Пономаренківської ЗОШ І-ІІІ ступ.; І.В. Гуденко – заступник директора з НВР Роганської гімназії, вчитель української мови та літератури.

Оцінювались виступи за такими критеріями: повнота розкриття теми, емоційний вплив на глядача, культура мовлення та красномовність, оригінальність тексту виступу, дотримання встановленого регламенту (3 хвилини).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Після того, як виступи всіх учасників були переглянуті та оцінені членами журі, на підставі балів, занесених до протоколу, підрахували їх загальну кількість, на підставі чого був визначений переможець.

Тож за одержаними балами перемогу отримала  Федотова Марія. Вона і стала претенденткою на участь в Обласному фестивалі ораторського мистецтва, який відбудеться дистанційно на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти». Ми уболіваємо за Марію та сподіваємось, що вона гідно представить нашу Роганську громаду.