СЕМІНАРИ:

9 жовтня 2019 року на базі Роганської  гімназії відбулась педагогічна майстерня  вчителів іноземних мов закладів освіти Роганської селищної ради на тему «Формування комунікативної компетентності учнів на уроках іноземних мов», метою якої є підвищення фахового рівня вчителів англійської та німецької мов з питання розвитку комунікативних умінь учнів, знайомство з методами та формами розвитку комунікативних видів мовленнєвої діяльності.

З доповіддю «Розвиток комунікативної компетенції учнів на уроках англійської мови» виступила вчитель Роганської гімназії Колій А.О.. Вчителем англійської мови Ткач Ю.С. проведено тренінг «Я роблю це так», під час якого вчителі розв’язували завдання ЗНО. Вчитель німецької мови Роганської гімназії Михайлова Г.П. презентувала досвід своєї роботи.

Підводячи підсумки семінару, учасники педмайстерні розглядали різноманітні ситуативні завдання, обмінювалися власним досвідом.

 

21 жовтня 2019 року на базі Роганського аграрного ліцею відбувся одноденний тренінг за підтримки The Lego Foundation для вчителів, які навчатимуть учнів у 2019/2020 н.р. У тренінгу взяли участь 27 педагогів Пісочинської ОТГ, Роганської ОТГ та Циркунівської ОТГ. Тренінг провела методист КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» Прасол Ірина Олександрівна.

 

22.10.2019 року на базі Пономаренківської ЗОШ I-III ст. був проведений семінар вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти Роганської селищної ради.
Тема семінару: Компетентнісний підхід у навчанні молодших школярів.
На семінарі було проведено ранкову зустріч. На уроках природознавства у 3 класі використовувались ментальні карти з метою формування та розвитку ключових компетентностей учнів. На уроці української мови у 4 класі використовувались нетрадиційні методи, прийоми та міжпредметні зв’язки.

В семінарі взяли участь вчителі початкових класів, вихователі закладів дошкільної освіти та методисти КЗ “МЦ Роганської селищної ради Харківського району Харківської області””.

 

28,29 та 30 жовтня 2019 року на базі Пономаренківської ЗОШ I-IIIступенів відбувся спецкурс  для вчителів початкових класів.

Тема семінару: «Формування наскрізних навичок у молодших школярів у процесі дослідницько-пошукової діяльності на уроках інтегрованого курсу «Я досліджую світ».

У спецкурсі прийняли участь 22 вчителя початкових класів.

Після закінчення навчання буде видано сертифікати на 18 годин.

 

31 жовтня 2019 року на базі Пономаренківської ЗОШ І-ІІІ ступенів був проведений презентаційний меседж з питання навчання гри Cool Games згідно Листа Комітету щодо організації Cool Games від 11.10.2018 №768.
На заході були вивчені Регламент проведення всеукраїнського спортивно-масового заходу серед школярів Cool Games 2019-2020 року та інші нормативні документи, а також переглянуто відео з правилами гри.

 

01.11.2019 року на базі Роганського ДНЗ № 1 відбувся навчально-практичний  семінар для педагогів дошкільних навчальних закладів у світі вимог реформи НУШ.

Тема семінару: Продовжуємо впровадження: наступність у змісті Базового компоненту дошкільної освіти і Концепції НУШ.

У семінарі взяли участь завідувачі дошкільних навчальних закладів, вихователі-методисти та вихователі.

 

9 грудня 2019 року відбувся семінар ММО соціально-виховного циклу за темою: Толерантність.
На семінарі виступили: бібліотекар Роганської гімназії Ярошик О.П. з темою «Бібліотека – територія толерантності», практичний психолог Роганської гімназії Ушакова Л.Г. з наробком «Толерантність і терпимість», керівник хореографічного гуртка Бірюкова В.В. з презентацією «Взаємозв’язок спорту і терпимість»

 

12.12.2019 року на базі Пономаренківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Роганської селищної ради Харківського району Харківської області відбувся семінар ММО вчителів природничо-математичного циклу на тему «Нестандартні форми навчання як засіб ліквідації прогалин у знаннях учнів», метою якого було виявити основні причини неуспішності учнів та способи вирішення даної проблеми, визначити шляхи, форми та способи вирішення проблеми неуспішності на різних етапах навчальної діяльності. Вчителі математики Пономаренківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Казьмірова О.І. та Домбровська К.В продемонстрували свій фаховий рівень, творчість, надбання, педагогічні знахідки, показавши відкриті заняття. Також відбувся круглий стіл на тему «Шляхи подолання неуспішності учнів», на якому вирішувалися питання удосконалення вмінь та навичок застосування вивчених понять, сприяння розвитку пізнавальної самостійності та творчих здібностей учнів, обчислювальних навичок, логічного мислення, міжпредметних зв’язків, навичок самоконтролю.

 

 

19 грудня 2019 року відбувся презентаційний меседж «Урок з елементами волейболу», гра «Cool Games».

Учитель-методист Роганського аграрного ліцею Загорська О.В. провела урок, на якому разом з учнями 10-х класів показала елементи вправ з волейболу на уроці фізичної культури. А учитель Роганського аграрного ліцею з фізичної культури Бочкіна М.М. з учнями 6-х класів презентувала естафети з гри «Cool Games». На семінарі розбирались та обговорювались питання з нової для України гри «Cool Games, також  колеги взяли до уваги нові елементи вправ з волейболу.

 

 

19 грудня 2019 року відбулось звітне засідання за 2019 календарний рік ММО естетично-оздоровчого циклу.

Голова міжшкільного методичного об’єднання: Перевалова В.Г. відзвітувала про пророблену роботу за поточний рік: відмітила слабкі сторони в роботі об’єднання, відзначила вчителів, досвід яких можна використовувати в роботі, визначили перспективи на наступний календарний рік.

 

21.12 2019 року відбулось звітно-виборче  засідання вчителів міжшкільного методичного об’єднання природничо – математичного циклу. У заході взяли участь вчителі математики, фізики, хімії, біології, географії Роганської гімназії, Роганського аграрного ліцею, Пономаренківської ЗОШ І – ІІІ ст. Роганської селищної ради.

У порядку денному були розглянуті питання: аналіз роботи ММО природничо – математичного  циклу за 2019 рік: (підсумки роботи ММО у 2019 календарному році (конкурси, олімпіади, турніри); відзначення здобутків в роботі; причини та шляхи усунення недоліків в роботі ММО;  участь учнів у І – ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад та І – ІІ етапі  Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів  Малої академії наук України у 2019/2020 навчальному році. (Підсумки захисту творчих робіт учнів та підготовча робота до захисту робіт учнів 9 – 11 класів); розробка орієнтовного плану роботи ММО фізико – математичного  циклу  на 2020 рік: переформатування науково-методичних  напрямків ММО та створення нових циклів; визначення теми, над якою працюватиме ММО у наступному році, а також науково-методичої теми, над якою працюватиме кожен вчитель.

Згідно порядку денного із звітом про роботу міжшкільного методичного об’єднання природничо – математичного циклу  виступила голова ММО Чупіс Г.М.

Про плани на наступний рік заслухали методиста КЗ «Методичний центр Роганської селищної ради» Федоренко Т.М.

 

24.12.2019 року на базі Роганської гімназії відбулось звітно-виборче засідання вчителів міжшкільного методичного об’єднання мов та літератур. На ньому були присутніми вчителі української мови та літератури, англійської та німецької мов, зарубіжної літератури Роганської гімназії, Роганського аграрного ліцею, Пономаренківської ЗОШ І – ІІІ ст. Роганської селищної ради.

Згідно порядку денного був заслуханий звіт голови ММО суспільно – гуманітарного циклу вчителя Роганського аграрного ліцею Савченко О.В., проаналізувавши виконання плану роботи  методичного об’єднання за 2019 минулий рік,  його вплив на підвищення результативності навчально-виховного процесу; визначення плану роботи на наступний рік з метою  реалізації завдань, які покладені на МО. Були відзначені досягнення в роботі, причини та шляхи усунення недоліків.

Із доповіддю виступила методист «Методичного центру Роганської селищної ради» Федоренко Т.М., яка вказала на основні напрями роботи ММО на наступний рік, визначення ролі кожного члена ММО в розробці колективної науково-методичної проблеми; були визначені списки членів методичного об’єднання, запропоновані форми підвищення фахового і методичного рівня членів МО; теми, над якими працюватимуть учителі, види їх презентації. Також були визначені  теоретичні і практичні питання, що розглядатимуться протягом року в процесі роботи ММО; намічені основні форми роботи, орієнтовна тематика роботи майстер-класів; розглянуті питання атестації педагогічних працівників та участь в роботі МО вчителів, що атестуються. Відбулось переобрання голови та секретаря ММО.

 

 

30 січня 2020 року в місті Чугуїв відбувся І (зональний) відбірковий етап змагань з волейболу серед команд юнаків та дівчат закладів загальної середньої освіти (Шкільна волейбольна ліга України).

Команда юнаків Роганського аграрного ліцею: Попов Владислав, Карпенко Олександр, Анпілогов Віталій, Долгополов Микита, Котелевець Кіріл, Лебідь Олександр, Самигін Юрій, Усенко Даніїл, Івлєєв Даніл зайняла ІV місце.

Команда дівчат Роганського аграрного ліцею: Бєлік Марія, Вороніна Валерія, Полежака Кіра, Ятленко Анастасія, Босюк Олеся, Корсакова Світлана, Миколюк Ксенія, Москаленко Анастасія, Солодько Єлизавета, Шатська Марія під керівництвом тренера Загорської О.В вибороли І місце  і продовжать змагання на обласному рівні! Щиро поздоровляємо наших юних спортсменів зі спортивними досягненнями і бажаємо подальших перемог не лише у спорті!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підсумки III туру Всеукраїнських Олімпіад.

Протягом січня -лютого 2019-2020 навчального року на базі вузів м. Харкова під керівництвом Харківської академії неперервної освіти відбувається ІІІ етап Всеукраїнських олімпіад із навчальних предметів. Основними завданнями учнівських олімпіад є: стимулювання творчого самовдосконалення дітей; виявлення, розвиток обдарованих учнів; реалізація здібностей талановитих учнів; формування творчого покоління молодих науковців та практиків для різних галузей суспільного життя; підвищення інтересу до поглибленого вивчення навчальних, спеціальних та фахових дисциплін, формування у колах учнівської молоді навичок дослідницької роботи; популяризація досягнень науки, техніки та новітніх технологій; підбиття підсумків роботи факультативів, гуртків, секцій; активізація всіх форм позакласної та позашкільної роботи з учнями; підвищення рівня викладання навчальних дисциплін, фахової підготовки учнів.

Учні Роганської ОТГ (Роганської гімназії, Роганського аграрного ліцею і Пономаренківської ЗОШ  I-III ступенів) щорічно беруть активну участь в цих заходах і мають гідні результати.  В цьому році ми також маємо непогані досягнення.

Так, з англійської мови ІІІ місце отримала учениця 9 класу Роганського аграрного ліцею Миколюк Ксенія (керівник – учитель англійської мови Кисельова А.Є.); з хімії (керівник – учитель хімії Солод О.О.) та з трудового навчання (учитель Перевалова В.Г.) ІІІ місця  зайняла учениця 9 класу Роганської гімназії Федотова Марія; учень 11 класу Роганського аграрного ліцею Санжаров Дмитро також зайняв третє місце з історії (керівник – учитель  історії Савченко О.В).

 

Семінар-практикум

Плідно почався новий календарний рік для ММО напряму здоров’я та фізичної культури. Так, четвертого лютого 2020 року відбувся семінар-практикум на тему : «Спортивні ігри як важливий компонент формування здорового способу життя».

Мета семінару-практикуму: сприяння формування здорового способу життя у школярів, вдосконалення системи рухових умінь і навичок, підвищення ресурсів здоров’я як системи цінностей.

Свої надбання та фаховий рівень перед учасниками семінару презентував вчитель фізичної культури Пономаренківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лиманський І.В., який провів урок фізичної культури з елементами футболу у 8 класі та продемонстрував з учнями  3 класу естафету Cool Games.

Семінар-практикум

05 лютого 2020 року на базі Роганського ДНЗ № 2 (ясла-садок) було проведено семінар-практикум для вихователів ДНЗ та вчителів початкових класів.

Тема семінару: Освітня лінія «Мовлення дитини». Логоритміка в ДНЗ. Вплив музики, слова й руху на мовленнєвий розвиток дошкільників.

Мета: Розширити знання педагогів про роль логоритміки у мовленнєву розвитку дітей дошкільного віку.

Учасниками семінару були завідувачі дошкільних закладів, вихователі-методисти, вихователі та вчителі початкових класів. Активну участь у проведенні семінару взяли Рудченко Л.І., завідувач ДНЗ №2, Кузьміна Т.І., вихователь старшої групи, Толокова М.С., музичний керівник, Зєєва Г.І.,вихователь, Фалько О.В., керівник МО медпрацівників дошкільної освіти.

Захід був проведений на високому методичному рівні.

 

 

 

Відбірковий турнір з шахів

Дванадцятого лютого на базі Роганської гімназії відбувся І етап обласних щорічних спортивних змагань «Спорт протягом життя» серед учнів закладів загальної середньої освіти Роганської селищної ради з шахів «Біла тура». Боротьба була цікава та запекла, в ході якої ІІІ місце завоювала команда Пономаренківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІ місце – команда Роганської гімназії і пальму першості виборола команда Роганського аграрного ліцею, яка і буде представляти нашу громаду на обласному турнірі. Бажаємо успіхів нашим юним спортсменам!

 

Семінар вчителів ММО естетичного напряму закладів освіти Роганської селищної ради.

12 лютого 2020 року на базі Роганського будинку культури Роганської селищної ради відбувся семінар вчителів ММО естетичного напряму закладів освіти Роганської селищної ради: Роганської гімназії, Роганського аграрного ліцею, Пономаренківської ЗОШ (І-ІІІ ст.) на тему «Зимовий обряд «Українська коляда». Виховання національної свідомості учнів через ознайомлення з українськими традиціями та народними обрядовими піснями».

Мета заходу – обмін досвідом керівників гуртків, вчителів образотворчого та музичного мистецтва, вдосконалення методів виявлення здібностей дитини для подальшого її розвитку.

Із промовою виступила голова ММО естетичного напряму Потурнак С.М., яка відзначила здобутки в роботі об’єднання, причини та шляхи усунення недоліків. Із презентаціями виступили керівники гуртків вокального мистецтва КЗ ЦДЮТ Толстих Г.Б., Кіпоть О.В., керівник гуртка театрального мистецтва КЗ ЦДЮТ Шпирна О.О. Керівник гуртка Роганської гімназії Лубенець Ю.П. провела майстер-клас з виготовлення виробів української символіки та виступила із доповіддю «Виховання національної свідомості учнів через ознайомлення з українськими традиціями через участь у обрядових постановах».

Керівники гуртків Толстих Г.Б., Кіпоть О.В., Шпирна О.О. ознайомили присутніх з обрядовим дійством «Водіння кози».

Керівник гуртка сучасної хореографії КЗ ЦДЮТ Бірюкова В.В. розкрила методичну тему «Виховання дбайливого ставлення до надбань українського народу через етно-контемп». Вчителі ММО естетичного напряму поділилися власним досвідом у розкритті даної методичної теми.

 

 

Семінар міжшкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів

18 лютого на базі Роганської гімназії  відбувся семінар міжшкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів на тему: “Формування ключових компетентностей учнів через активізацію пізнавальної діяльності на уроках в початковій школі”. Метою семінару стало підвищення фахової компетентності вчителів щодо впровадження інтеграції навчальних предметів, використання якої сприятиме розвитку пізнавальної ативності учнів, спроможності застосовувати набуті знання ,уміння, навички в життєвих ситуаціях.   Учителі нашої гімназії  показали  високу майстреність, професіоналізм, та продемонстрували практичне втілення у навчальний процес інтеграції предметів за допомогою інноваційних форм роботи. Педагоги акцентували увагу на особливостях організації освітнього процесу відповідно до Концепції НУШ, в якій головним принципом є дитиноцентризм, розвиток талановитості кожної дитини.

 

 

Семінар міжшкільного методичного об’єднання мовно-літературного і бібліотечного напряму.

20.02.2020 року на базі Роганської гімназії  Роганської селищної ради  відбувся педагогічний семінар міжшкільного методичного об’єднання мовно-літературного і бібліотечного напряму.  На ньому були присутні вчителі української мови та літератури Роганського аграрного ліцею, Роганської гімназії, Пономаренківської ЗОШ (І-ІІІ ст.).

Тема семінару «Активізація пізнавальної діяльності учнів шляхом упровадження елементів нетрадиційних форм і сучасних методів навчання на уроках української мови і літератури та в позаурочний час». Метою заходу є підвищення професійної компетентності вчителя відповідно до вимог сьогодення, ознайомлення із сучасними методами навчання з метою впровадження їх у практику викладання української мови і літератури. Завданням об’єднання був обмін досвідом, розширення  пізнання вчителів з питань формування в учнів ключових компетентностей, ознайомлення з новими методиками та прийомами при підготовці учнів до ЗНО.

Основним доповідачем виступила голова ММО мовно-літературного напряму, учитель вищої категорії, старший учитель з української мови Баркова Н.С., яка поділилася власним досвідом вдосконалення методичної підготовки до уроку української мови, презентувала  методи та прийоми  упровадження елементів нетрадиційних форм і сучасних методів навчання; приділила значну увагу системі підготовки учнів до ЗНО з української мови, нововведенням української літератури  в контексті підготовки до ДПА у форматі ЗНО; провела тренінг для вчителів на тему: «Впровадження сучасних методів навчання в практику викладання української мови і літератури з метою підвищення професійної компетентності вчителів».

Після семінару відбулось Свято до Дня рідної мови «Мова моя калинова», в якому взяли участь учні Роганської гімназії.

 

 

Міжшкільне методичне об’єднання напряму здоров’я і фізичної культури

На базі Роганської гімназії Роганської селищної ради 21 лютого відбувся семінар на тему: «Формування вольових та фізичних навичок через різні види спорту».

Мета цього заходу: сприяти формуванню вольових та фізичних навичок через різні види спорту у школярів, розвиток фізичної культури, здорового  способу життя, вдосконалення та зміцненню  здоров’я. Створити сприятливі умови реалізації здоров’язберігаючих технологій на уроках фізичної культури та показати наступність загальної середньої освіти і позашкільної освіти.

На семінарі в теоретичний блок проходив за темою: «Урок фізкультури – основа формування ключових компетентностей».

В практичному блоці учитель Роганської гімназії Меленті О.П. презентував урок фізичної культури  з елементами баскетболу в 10 класі, а тренери з ЦДЮТ з тхеквондо Доморніков С.О. і Шатова Ю.С. провели тренування у своїх групах та показали різницю між версіями ВТФ та ІТФ.

 

Обласні змагання з волейболу

Двадцять восьмого лютого на базі Первомайської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 Первомайської міської ради Харківської області відбувся обласний фінальний етап чемпіонату України з волейболу серед команд юнаків та дівчат закладів загальної середньої освіти (Шкільна волейбольна ліга України) 2016-2020 року.  Команда дівчат старшої вікової групи Роганського аграрного ліцею змагалась з командами Змійова, Первомайського, Куп’янська, Дворічної та Харківського району. Наші «ластівки» Корсакова Світлана, Бєлік Марія, Вороніна Валерія, Миколюк Ксенія, Полєжака Кіра, Москаленко Анастасія, Ятленко Анастасія, Босюк Олеся, Шатська Марія на чолі з вчителем Загорською Оксаною Володимирівною гідно представляли свою громаду і вибороли IV місце по області і І – серед об’єднаних громад. Бажаємо натхнення, здоров’я, успіхів і подальших перемог в спорті та житті!

 

 

Семінар-практикум ММО естетичного циклу

10 березня 2020 року на базі Роганського аграрного ліцею відбувся семінар-практикум ММО естетичного циклу на тему: «Виховання національної свідомості учнів через ознайомлення з українськими народними традиціями»

Метою семінару було  розкриття суті художньо-естетичних чинників формування національно свідомої особистості, шляхами ознайомлення учнів зі спадщиною українського народу.

У семінарі взяли участь методисти, керівники гуртків, вчителі хореографії, вчителі образотворчого та музичного мистецтва закладів освіти Роганської селищної ради

 

Обласні змагання з баскетболу 3х3.

На базі Чугуївського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 8» Чугуївської міської ради Харківської області відбулися змагання  обласного етапу чемпіонату України з баскетболу 3х3 серед команд юнаків та дівчат закладів загальної середньої освіти (Шкільна Баскетбольна Ліга України 3х3) у Харківській області 2019/2000 навчальному році.

Команда Роганської гімназії: Давидов Ярослав, Риндін Роман, Судаков Данило, Риндін Володимир змагались із командами Печенізького району, Малинівської ОТГ, Чкалівської ОТГ.

Наші юнаки на чолі з вчителем фізичної культури Меленті Олександром Петровичем гідно представляли свою громаду і в запеклій боротьбі вибороли IІ місце по області. Бажаємо здоров’я, успіхів і подальших перемог в спорті та житті!

 

Відбірковий етап змагань «Козацький гарт»

Одинадцятого березня в рамках щорічних спортивних змагань «Спорт протягом життя» серед учнів закладів загальної середньої освіти Харківської області пройшов І (відбірковий) етап змагань з фізкультурно-оздоровчого патріотичного Фестивалю школярів «Козацький гарт» серед шкільних команд закладів загальної середньої освіти Роганської селищної ради.

Змагання між командами Роганської гімназії та Роганського аграрного ліцею  була цікавою та динамічною (команда Пономаренківської ЗОШ І-ІІІ ступенів  на змагання не з’явилась). За підсумками пальму першості виборола команда Роганського аграрного ліцею, яка і буде представляти нашу громаду на обласних змаганнях. Бажаємо успіхів нашим юним спортсменам!

 

 

 

 

Всеукраїнське заняття доброти

 

поради логопеда

 

Учасник II Всекруънського заняття доброти